Koľko času zo svojho života strávite na WC?

Málokto sa nad tým zamýšľa, no na toalete strávime veľký kus zo svojho života.

Keď si dáte pauzu a ocitnete sa na WC, skúste si stopnúť celý tento akt od samotného výkonu potreby až po záverečné umývanie rúk. Samozrejme aj s prezeraním sociálnych sietí. :-)

Pre väčšinu živočíchov zabezpečuje tento toaletný weckoservis príroda a vykonávanie potreby im, z pochopiteľných dôvodov, trvá asi 12 sekúnd. Keby to takto robili všetci ľudia, naša príroda by asi nepatrila medzi ekotoalety.

Pre nás je ale samozrejmé, že kdekoľvek môžeme použiť pohodlné toalety. Dokonca sme vyrobili prenosné WC na stavbu a vieme ich umiestniť kdekoľvek. A aj pri zábave na festivaloch a koncertoch sú s nami mobilné toalety, Toiky. Preto môžeme tráviť pri „uľavovaní“ dlhší čas.

Lenže, ako zmerať skutočný čas, ktorý strávime pri vykonávanej veľkej potrebe na toalete? Medical News Today1 uvádza, že priemerný človek pobudne na toalete okolo 10-15 minút na jedno sedenie. Toto sa, ale rôzni, lebo čas strávený sedením na WC nemusí byť len čas vyprázdňovania, ale často je to aj čas strávený surfovaním v mobilnom telefóne. ;-)

Z toho sa, ale dá odvodiť, že priemerne strávený čas na toalete môže byť u človeka okolo 12 minút. Veľký rozdiel je ale aj v tom, ako často chodíme na toaletu. Závisí to od mnohých faktorov, ako je vek, hmotnosť, výška, zloženie stravy, zdravotná a fyzická kondícia. Ale podľa lekárov by sa mal priemerný človek vyprázdňovať približne raz za deň.

Takže máme jednoduchú rovnicu na zistenie času stráveného na toalete za rok.

12 minút krát 365 dní = 4380 minút.

4380 minút = 73 hodín.

Priemerná dĺžka ľudského života pre obe pohlavia je 73,2 rokov2. Takže si ich vynásobíme s hodinami...

73,2 r. krát 73 h = 5343,6 h tieto prevedieme na dni a dostaneme výsledok 5343,6 h ÷ 24 h = 222,65 dní

Je to tak! Za celý svoj život strávime minimálne 222 dní vykonávaním potreby na WC. Nepretržite!

No a tento výpočet nezahŕňa malú potrebu a rôzne iné okolnosti, kvôli ktorým trávime čas na toaletách.

Takže ak teraz náhodou sedíte na záchode, spomeňte si na to koľko dní zo svojho života prežijete v pohodlí toalety. Venujte im, preto pozornosť, lebo taká samozrejmosť, ako je záchod, WC alebo toaleta sú nutné veci, ktoré potrebujeme pre náš zdravý život. Myslíte aj na to, že takúto samozrejmosť, ako pohodlné WC nemôžu využívať všetci. Ak je to vo vašich možnostiach, snažte sa zaistiť dôstojnú hygienickú starostlivosť a dostupnosť toalety na stavbu, pracovisku ale aj mobilné toalety na festival a podujatie.

1zdroj https://www.medicalnewstoday.com

2zdroj https://www.worldometers.info

Infolinka 0850 850 123 Napíšte nám Vyžiadajte si ponuku Kontakty Adresy a kontakty